post

W pucharze grają dalej

Śniardwy awansowały do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. W rozegranym w Węgorzewie spotkaniu z tamtejszą Vęgorią, zielono-niebiescy wygrali 3:1. Do 73 minuty to jednak gospodarze byli bliżej awansu, prowadząc od 14 minuty po golu z rzutu karnego. Do wyrównania doprowadził Konrad Radzikowski, a gdy wydawało się, że do rozstrzygnięcia potrzebna będzie dogrywka, orzyszanie w końcowych minutach zadali dwa decydujące ciosy. Najpierw po rzucie rożnym do bramki trafił Robert Maniurski, a chwilę później kontrę w pojedynkę wykończył Piotr Kowalczyk.

Kolejna runda Wojewódzkiego Pucharu Polski rozegrana zostanie 28 sierpnia. O tym z kim tym razem zagrają Śniardwy zdecyduje losowanie. Wcześniej, bo już za tydzień, orzyszanie zainaugurują rozgrywki ligowe. Na dzień dobry z „okręgówką” zagrają na wyjeździe z Cresovią Górowo Iławeckie.

Vęgoria Węgorzewo – Śniardwy Orzysz 1:3 (1:0)
1:0 (14’ k.) Daniel Maliszewski, 1:1 (73’) Konrad Radzikowski, 1:2 (90+1) Robert Maniurski, 1:3 (90+2) Piotr Kowalczyk

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Dariusz Kaźmierczyk, Aleksander Lipowski, Robert Maniurski, Piotr Żbikowski, Bartosz Tomaszewski, Jan Sidorowicz, Piotr Kowalczyk, Przemysław Niecikowski, Bartłomiej Kubrowski (64’ Kamil Dubliński), Konrad Radzikowski oraz Daniel Zawadzki