post

W kadrze coraz mniej niewiadomych

Siedemnastu zawodników – tyle aktualnie liczy kadra pierwszego zespołu Śniardw. Przed startem ligi powinna się ona jeszcze nieznacznie powiększyć.

W porównaniu z kadrą, która kończyła poprzedni sezon, koszulki w zielono-niebieskich barwach nie założą już Damian Prusinowski, Mikołaj Scech, Paweł Uszyński i Marcin Mąka. Pierwsi dwaj po półrocznym wypożyczeniu powrócili do Mazura Ełk. Z tym samym klubem trenuje także Paweł Uszyński. Marcin Mąka pozostaje natomiast obecnie bez klubu. Jesienią najprawdopodobniej nie zobaczymy także Patryka Koszyckiego, który leczy kontuzję odniesioną podczas kończącego poprzedni sezon meczu w Reszlu.

Lista nazwisk po stronie wzmocnień jest obecnie krótsza, choć zawodnicy ci powinni być ważnymi ogniwami zespołu. Po dwóch latach spędzonych w Mamrach Giżycko do Śniardw powraca Jan Sidorowicz, który w Orzyszu święcił między innymi awans do IV ligi. Skuteczność drużyny powinien natomiast poprawić Konrad Radzikowski. Napastnik mający za sobą występy w III lidze w barwach Mazura Ełk, a ostatnio Znicza Biała Piska, przenosi się do Śniardw na zasadzie transferu definitywnego. Na dłużej z Orzyszem wiąże się także Przemysław Niecikowski, który w poprzednim sezonie był wypożyczony ze Znicza Biała Piska.

Z zespołem trenuje także kilku młodych zawodników. Są wśród nich powracający do gry po półrocznej przerwie Oliwer Andrasiak oraz Dominik Narucki i Hubert Oleksiński, którzy występować będą także w tworzącym się zespole juniorów.

Ostateczny skład kadry poznamy najpóźniej 10 sierpnia, kiedy to zamknięte zostanie okienko transferowe.