post

Śniardwy wygrywają na boisku lidera!

W hitowym spotkaniu 19. kolejki orzyszanie pokonali Polonię Lidzbark Warmiński 2:1, zwycięskiego gola zdobywając już w doliczonym czasie gry. Tym samym Śniardwy nadal pozostają niepokonane na wyjazdach, z kolei Polonia doznała pierwszej porażki od półtora roku.

Po pierwszej połowie to gospodarze byli bliżej triumfu. W 38 minucie prowadzenie Polonii dał bowiem Jakub Dejnowski. Po zmianie stron więcej szczęścia miały jednak Śniardwy. W 67 minucie gry do wyrównania doprowadził Marcin Mąka, dobijając strzał Piotra Kowalczyka z rzutu karnego. W 92 minucie popularny „Kowal” po raz drugi stanął przed szansą zdobycia gola z jedenastu metrów i tym razem uczynił to skutecznie. W obu przypadkach sędzia dyktował „jedenastki” po faulach w polu karnym. Za pierwszym razem faulowany był Damian Prusinowski, natomiast w kluczowej akcji meczu stały fragment gry wywalczył Karol Wiśniewski.

Wygrana Śniardw nie zmieniła wiele w tabeli. Liderem nadal jest Polonia, ale jej przewaga nad Śniardwami zmniejszyła się do ośmiu punktów.

Polonia Lidzbark Warmiński – Śniardwy Orzysz 1:2 (1:0)
1:0 38’ Jakub Dejnowski, 1:1 (67’) Marcin Mąka, 1:2 (90+2 k.) Piotr Kowalczyk

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Przemysław Niecikowski, Aleksander Lipowski, Robert Maniurski, Paweł Uszyński, Damian Prusinowski, Karol Wiśniewski, Patryk Koszycki, Piotr Kowalczyk, Bartosz Tomaszewski (60’ Mikołaj Scech), Marcin Mąka (68’Mateusz Zatowski) oraz Dariusz Kaźmierczyk, Paweł Owczarczyk, Kamil Radzikowski, Bartłomiej Kubrowski