post

Jeden punkt na inaugurację

Tylko o jeden punkt powiększył się dorobek Śniardw po inaugurującym rundę wiosenną meczu z Omulwią Wielbark. W spotkaniu 18. kolejki obie ekipy skopiowały wynik z pierwszego meczu, remisując 1:1.

Orzyszanie blado wypadli zwłaszcza w pierwszej połowie, w której to 13. zespół w tabeli miał więcej boiskowych argumentów. Udokumentował to w 33 minucie zdobywając, po strzale Marka Remiszewskiego, bramkę na 0:1.

Po zmianie stron zielono-niebiescy zaprezentowali się już zgoła odmiennie, ale bramkarza zespołu z Wielbarka udało im się pokonać tylko raz. W 50 minucie rzut karny na gola zamienił Piotr Kowalczyk. Wcześniej w polu karnym faulowany był Piotr Żbikowski.

Sponsorem meczu był Zarząd KS Śniardwy Orzysz w osobach Anny Rogińskiej, Adama Sztachańskiego, Filipa Tomaszewskiego, Krzysztofa Księżyka i Kamila Radzikowskiego.

Śniardwy Orzysz – Omulew Wielbark 1:1 (0:1)
0:1 (33’) Marek Remiszewski, 1:1 (50’ k.) Piotr Kowalczyk

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Mikołaj Scech (46’ Paweł Uszyński), Aleksander Lipowski, Robert Maniurski, Piotr Żbikowski (57’ Bartosz Tomaszewski), Paweł Owczarczyk (39’ Przemysław Niecikowski), Mateusz Zatowski (46’ Karol Wiśniewski), Patryk Koszycki, Piotr Kowalczyk, Damian Prusinowski (89’ Daniel Zawadzki), Marcin Mąka oraz Kamil Radzikowski, Darek Kaźmierczyk