post

Zwycięstwo tym razem przyszło z trudem

Po ciężkim boju drugie w sezonie zwycięstwo wywalczyli zielono-niebiescy. Orzyskiemu zespołowi trudne warunki postanowiło Pojezierze Prostki, które jak przystało na beniaminka, do ostatnich minut walczyło o korzystny wynik.

O losach konfrontacji zdecydowało trafienie z początku drugiej połowy autorstwa Marcina Mąki, który jako jedyny znalazł sposób na umieszczenie piłki w bramce. Napastnik Śniardw wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Piotra Kowalczyka.

W następnej kolejce rywalem Śniardw będzie Omulew Wielbark, który w 2. kolejce zremisował na wyjeździe z Błękitnymi Pasym 2:2. Jest to pierwszy punkt wywalczony przez zespół z Wielbarka w sezonie. Śniardwy po dwóch meczach w tabeli zajmują trzecie miejsce i jako jeden z czterech zespołów wywalczył komplet punktów.

Śniardwy Orzysz – Pojezierze Prostki 1:0 (0:0)
1:0 (48’) Marcin Mąka

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Przemysław Niecikowski (86’ Oliwer Andrasiak), Aleksander Lipowski, Robert Maniurski, Paweł Uszyński, Bartosz Tomaszewski (46’ Karol Wiśniewski), Krzysztof Czaplicki (46’ Patryk Pilarczyk), Miłosz Sztachański (46’ Dariusz Kaźmierczyk), Piotr Kowalczyk, Piotr Żbikowski, Marcin Mąka (75’ Mateusz Szkraba)