post

Zwycięska passa Śniardw trwa nadal

Trzy wygrane na wiosnę mają już na swoim koncie zielono-niebiescy. W 19 kolejce „okręgówki” zespół prowadzony przez Bartłomieja Koniecko wywiózł komplet punktów z Bezled, pokonując miejscową Granicę 3:1.

Wynik pojedynku już w siódmej minucie gry otworzył Jan Sidorowicz, pokonując bramkarza gospodarzy bezpośrednio z rzutu rożnego. Kilkanaście minut później w głównej roli wystąpił Kamil Stawiecki, który wykorzystał dośrodkowanie Adriana Żaboklickiego i podwyższył na 2:0. Goście chwilę później zdołali zdobyć bramkę kontaktową, ale orzyszanie równie szybko osiągnęli ponownie przewagę dwóch trafień. Największy w tym udział mieli wcześniejsi strzelcy bramek. Po faulu na Kamilu Stawieckim sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Jan Sidorowicz.

W drugiej połowie gra się wyrównała, ale żadna z drużyn nie była już w stanie ulokować piłki w siatce i pojedynek zakończył się ostatecznie wygraną Śniardw 3:1.

Jest to już trzecia wygrana Śniardw na wiosnę, zaś czwarta z rzędu uwzględniając także rundę jesienną. Wcześniej zielono-niebiescy pokonali Mazura Pisz 5:0 i MKS Ruciane-Nida 1:0. Za tydzień do Orzysza zawitają natomiast Czarni-Unia Olecko, którzy w 19 kolejce pokonali zespół z Rucianego-Nidy 1:0.

Granica Bezledy – Śniardwy Orzysz 1:3 (1:3)
0:1 (7’) Jan Sidorowicz, 0:2 (18’) Kamil Stawiecki, 1:2 (39’), 1:3 (42’ k.) Jan Sidorowicz

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Mateusz Wielgat (74’ Maciej Rakowski), Kamil Radzikowski (80’ Mateusz Wiński), Robert Maniurski, Bartosz Tomaszewski (77’ Kamil Dubliński), Adrian Żaboklicki (73’ Szymon Rzodkiewicz), Krzysztof Czaplicki (62’ Radosław Osiecki), Jan Sidorowicz, Dawid Skalski, Filip Tomaszewski, Kamil Stawiecki