post

Zmiana warty na trenerskiej ławce Śniardw

W połowie stycznia, po blisko dwumiesięcznej przerwie, do treningów powróciły orzyskie Śniardwy. Od początku przygotowań do rundy rewanżowej „okręgówki” zajęcia z zespołem prowadzi Bartłomiej Koniecko, który został następcą Artura Kropiewnickiego na stanowisku szkoleniowca zielono-niebieskich.

O tym, że Artur Kropiewnicki wraz z końcem roku przestanie być trenerem, wiadome było praktycznie z chwilą objęcia przez niego zespołu w przerwie letniej. – Już wtedy umówiliśmy się z Arturem, że zimą postaramy się znaleźć innego szkoleniowca. Nie ukrywam, że latem z uwagi na krótki okres między końcem a początkiem nowego sezonu, mieliśmy spore trudności ze znalezieniem odpowiedniego kandydata. Artur zgodził się nam pomóc i uważam, że było to najlepsze z możliwych rozwiązań. Za ten gest oraz wykonaną z zespołem pracę należą się mu ogromne słowa podziękowania. – mówi wiceprezes Śniardw Adam Sztachański.

Jego następcą został Bartłomiej Koniecko, dla którego jest to drugie podejście w Śniardwach. Po raz pierwszy ełcki szkoleniowiec pracował z zielono-niebieskimi w sezonach 2010/2011 oraz 2011/2012. W kolejnych latach trenował m.in. Płomień Ełk, a od lat znany jest także ze szkolenia młodzieży w Ronie 03 Ełk. W swoim CV ma także występy jako zawodnik w Mazurze Ełk, Inie Goleniów czy Warmii Grajewo. Podczas wcześniejszej pracy ze Śniardwami łączył obowiązki szkoleniowca z występami na boisku. Bartłomiej Koniecko związał się z zielono-niebieskimi półroczną umową.

W trakcie przygotowań do rundy wiosennej Śniardwy mają zaplanowanych sześć sparingów. W pierwszą niedzielę lutego zmierzą się z Pojezierzem Prostki, następnie ich rywalami będą Jurand Barciany (11.02.), Czarni-Unia Olecko (18.02.), MKS Ruciane-Nida (25.02.), Kłobuk Mikołajki (04.03.) oraz Bomir Orzysz (11.03.).

Zielono-niebiescy po rundzie jesiennej klasy okręgowej zajmują w tabeli 8 miejsce z dorobkiem 21 punktów.