post

Zielono-niebiescy piszą nową historię

Zespół prowadzony przez Aleksandra Lipowskiego jest już w najlepszej ósemce Wojewódzkiego Pucharu Polski. Awans do ćwierćfinału rozgrywek orzyszanie zapewnili sobie dzięki wygranej 2:0 z LKS Różnowo. Wynik pojedynku w 21 minucie otworzył Bartosz Tomaszewski, a na kwadrans przed końcem spotkania rezultat ustalił Przemysław Niecikowski.

Uzyskany awans jest największym osiągnięciem w pucharze od kilkudziesięciu lat, kiedy to z sukcesami w rozgrywkach okręgu suwalskiego rywalizowały wojskowe Śniardwy.

Orzyszanie nie składają broni i już dziś zapowiadają walkę o półfinał. Nie będzie to zadanie łatwe, bo w rywalizacji pozostały już praktycznie zespoły z III i IV ligi.

Śniardwy Orzysz – LKS Różnowo 2:0 (1:0)
1:0 (21′) Bartosz Tomaszewski, 2:0 (75′) Przemysław Niecikowski

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Przemysław Niecikowski (88′ Oliwer Andrasiak), Krzysztof Czaplicki, Robert Maniurski, Paweł Uszyński (90′ Kamil Dubliński), Bartosz Tomaszewski (77′ Dariusz Kaźmierczyk), Piotr Kowalczyk, Przemysław Koszycki, Miłosz Sztachański (71′ Daniel Zawadzki), Karol Wiśniewski, Marcin Mąka (49′ Dawid Grądziel)

Wyniki 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski:

Motor Lubawa – Kaczkan Huragan Morąg 1:4
Concordia Elbląg – Sokół Ostróda 2:1
Olimpia II Elbląg – GKS Wikielec 0:1
Błękitni Orneta – Start Nidzica 2:0
MKS Korsze – Znicz Biała Piska 1:2
Victoria Bartoszyce – Mazur Ełk 0:3
Granica Kętrzyn – Mrągowia Mrągowo 2:1
Śniardwy Orzysz – LKS Różnowo 2:0