post

Zapowiedź: Śniardwy Orzysz – Mazur Pisz

Są takie mecze, które wywołują szczególne emocje zarówno wśród zawodników jak i sympatyków rywalizujących w nim drużyn. Jedno z takich spotkań już dziś rozegrane zostanie na stadionie w Orzyszu. W pojedynku dwóch zespołów z powiatu piskiego zmierzą się orzyskie Śniardwy i Mazur Pisz.

Sponsorem meczu jest
PHU Dom Sp. J. – Katarzyna Sołowiej-Nowak i Andrzej Nowak

Na papierze faworytem są zielono-niebiescy. To choćby z uwagi na fakt, że w tabeli zajmują 4. miejsce, natomiast Mazur jest na 10. pozycji. Drugim argumentem przemawiającym za orzyszanami jest aktualna forma. Zespół Bartłomieja Koniecko na wiosnę w czterech meczach wywalczył komplet punktów. Piszanie z kolei grają w kratkę. Z pięciu spotkań wygrali jedno, zanotowali dwa remisy i tyle samo porażek.  

Faworyta w roli Śniardw wskazali także kibice uczestniczący w sondzie przeprowadzonej przez redakcję Gazety Piskiej. Z blisko 360 osób, które oddały swój głos 58% postawiło na zwycięstwo zielono-niebieskich.

Ewentualna wygrana byłaby więc rewanżem za jesienny pojedynek, w którym Śniardwy przegrały w Piszu 0:1.

Derby rządzą się jednak swoimi prawami i o wygranej często nie decyduje aktualna forma. Pewni jesteśmy natomiast tego, że emocji w tym spotkaniu nie zabraknie. Pozostaje nam tylko zaprosić kibiców na stadion. Zaczynamy o godz. 17.