post

Z problemami lecz z happy endem

Wspaniała seria Śniardw trwa nadal! W 23. kolejce „okręgówki” zielono-niebiescy pokonali w Górowie Iławeckim miejscową Cresovię 4:2, dzięki czemu odnieśli już szóstą wygraną na wiosnę.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak radosnego zakończenia. Po dwudziestu minutach gry zielono-niebiescy przegrywali bowiem 0:2. Przed przerwą mecz rozpoczął się jednak niejako od nowa, bo dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonał Dawid Skalski, doprowadzając do remisu 2:2.

Po zmianie stron wydarzenia na boisku zaczęły układać się po myśli Śniardw. W 55 minucie boisko, po czerwonej kartce, opuścić musiał zawodnik gospodarzy, a grę w przewadze jednego zawodnika zielono-niebiescy wykorzystali już chwilę później. W 60 minucie do bramki gospodarzy trafił Konrad Olszewski i podopieczni Bartłomieja Koniecko po raz pierwszy objęli w meczu prowadzenie. Niedługo potem przed szansą podwyższenia wyniku stanął Jan Sidorowicz, ale jego strzał z rzutu karnego zdołał wybronić golkiper gospodarzy. Co nie udało się kapitanowi Śniardw w 68 minucie, udało się cztery minuty później. Środkowy obrońca orzyskiego zespołu po raz drugi ustawił piłkę na jedenastym metrze i tym razem nie dał szans bramkarzowi Cresovii. Na tablicy wyników pojawił się wynik 2:4, który nie zmienił się już do ostatniego gwizdku sędziego.

W najbliższą sobotę zielono-niebieskich czeka ważne spotkanie. Do Orzysza przyjedzie Wilczek Wilkowo, z którym orzyszanie toczą obecnie bój o czwartą lokatę w tabeli.

Cresovia Górowo Iławeckie – Śniardwy Orzysz 2:4 (2:2)
1:0 (11’) Daniel Wierzbowski, 2:0 (19’) Daniel Wierzbowski, 2:1 (31’) Dawid Skalski, 2:2 (42’) Dawid Skalski, 2:3 (60’) Konrad Olszewski, 2:4 (72’, k.) Jan Sidorowicz
cz.k. Szymon Szypczyński (55’, Cresovia)

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Bartosz Tomaszewski (65’ Kamil Radzikowski), Robert Maniurski, Jan Sidorowicz, Mateusz Wielgat (75’ Kamil Dubliński), Konrad Olszewski, Dawid Skalski, Paweł Kolator, Kamil Stawiecki, Adrian Żaboklicki (75’ Maciej Rakowski), Adrian Zalewski (58’ Bartłomiej Kubrowski)