post

Z Olsztyna wrócili z kompletem punktów

Od zwycięstwa do zwycięstw kroczą wiosną seniorzy Śniardw. W 21. kolejce „okręgówki” wyższość orzyszan musiała uznać olsztyńska Warmia. To już czwarte zwycięstwo zielono-niebieskich w czwartym spotkaniu rundy wiosennej.

Na olsztyńskim stadionie przy ul. Sybiraków losy pojedynku rozstrzygnęła jedna bramka. Jej autorem był Kacper Koniecko, który piłkę między słupkami, a poprzeczką umieścił strzałem głową.

– Nie było to spotkanie obfitujące w okazje bramkowe. Gra głównie toczyła się w środkowej strefie – mówi Wojciech Olszewski, pełniący w Śniardwach funkcję kierownika drużyny seniorów. – Lepiej wytrzymaliśmy ten mecz kondycyjnie i myślę, że to był klucz do sukcesu. – dodaje.

Wiosną zielono-niebiescy jak na razie nie zawodzą. W czterech meczach wywalczyli komplet punktów, choć  aż trzy pojedynki kończyli skromnymi zwycięstwami 1:0. Liczymy, że zwycięską passę przedłużą w 22. kolejce, kiedy to na stadionie w Orzyszu odbędą się derby powiatu piskiego. Rywalem zespołu Bartłomieja Koniecko będzie Mazur Pisz.  

Warmia Olsztyn – Śniardwy Orzysz 0:1 (0:0)
0:1 (61’) Kacper Koniecko

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Mateusz Wielgat, Robert Maniurski, Hubert Masiewicz, Dawid Skalski, Mateusz Zatowski, Piotr Kowalczyk (82’ Kamil Bruliński), Kacper Koniecko (89’ Radosław Osiecki), Marcin Sirant, Dariusz Kaźmierczyk (70’ Mateusz Dzięgielewski), Kamil Stawiecki