post

Wysoka porażka z liderem

Nie udał się Śniardwom wyjazd do Olecka na mecz z zespołem Czarnych. Mimo prowadzenia w spotkaniu z liderem „okręgówki” po końcowym gwizdku sędziego orzyszanie schodzili z boiska w kiepskich nastrojach.

Zaczęło się wyśmienicie, bo w 14 minucie wynik pojedynku otworzył Kacper Koniecko, dobijając strzał Piotra Kowalczyka z rzutu wolnego. Kilka minut później gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania i wszystko zaczęło się od początku. Remis utrzymał się do końca pierwszej połowy, mimo wielu bramkowych okazji z obu stron.

Worek z golami otworzył się za to po zmianie stron, jednak w głównych rolach występowali już tylko zawodnicy miejscowej drużyny. Już dwie minuty po wznowieniu gry gospodarze wyszli na prowadzenie, a do końca spotkania jeszcze dwa razy pokonali Patryka Kleczkowskiego.

W ten sposób gospodarze w pełni wykorzystali najmniejsze błędy Śniardw. Orzyszanie z kolei mogą mieć pretensje do siebie, bowiem gdyby w korzystnych sytuacjach zachowywali więcej zimnej krwi, wynik mógł być nieco inny.

Za tydzień, po dwóch wyjazdowych spotkaniach, zespół trenera Koniecki powróci na własny stadion. Tym razem zagra w niedzielę, a rywalem będzie DKS Dobre Miasto.

Czarni Olecko – Śniardwy Orzysz 4:1 (1:1)
0:1 (14’) Kacper Koniecko, 1:1 (17’) Arkadiusz Cichocki, 2:1 (47’) Maciej Kosiński, 3:1 (73’ k.) Jakub Kozłowski, 4:1 (77’) Jakub Kozłowski

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Mateusz Wielgat, Krzysztof Czaplicki, Robert Maniurski, Szymon Mużyło (52’ Hubert Masiewicz), Kamil Stawiecki, Jakub Jurczyk (65’ Dariusz Kaźmierczyk), Kacper Koniecko, Sławomir Nowik, Dawid Skalski, Piotr Kowalczyk (85’ Tomasz Stawarz)