post

W sobotę z wiceliderem

Z ekipą wicelidera przyjdzie zmierzyć się w najbliższą sobotę podopiecznym Aleksandra Lipowskiego. W ramach 6. kolejki klasy okręgowej, Śniardwy podejmować będą na własnym stadionie Pisę Barczewo. Rywal wymagający, bowiem jeszcze w poprzednim sezonie występował w IV lidze, a po pięciu meczach obecnego sezonu ustępuje tylko liderującej Polonii Lidzbark Warmiński. Przed tygodniem o sile zespołu z Barczewa przekonali się Błękitni Pasym przegrywając 0:6.

Po raz ostatni Śniardwy i Pisa mierzyły się w sezonie 2015/2016 rywalizując na boiskach IV ligi. W Barczewie padł remis 2:2, natomiast w rewanżu lepsi okazali się zielono-niebiescy wygrywając 3:0.

Nie będzie to jedyny mecz na orzyskim stadionie podczas najbliższego weekendu.  W niedzielę (godz. 11) na boisko wyjdą trampkarze Śniardw, którzy zagrają z Mazurem Pisz. Będzie to już ich trzeci mecz w sezonie, ale do tej pory orzyszanie nie mieli powodów do świętowania. Na inaugurację ulegli na wyjeździe z Kłobukowi Mikołajki 0:3, a tydzień temu przegrali w Pieckach z miejscowym Żaglem 2:7. Tym razem również staną przed trudnym zadaniem, bo Mazur z kompletem punktów przewodzi tabeli.

——————————————-

Sponsorem meczu jest Grupa Avista – dostawca materiałów budowlanych. W ofercie firmy, mającej swoją siedzibę w Sulęcinie Włościańskim, znajdują się między innymi cement i wapno, kruszywa budowlane, kostka brukowa, beton towarowy i pustaki budowlane.