W sobotę z Pojezierzem Prostki

Z czerwoną latarnią ligi przyjdzie zmierzyć się w najbliższej kolejce zespołowi Bartłomieja Koniecko. Rywalem Śniardw w meczu 22. serii gier klasy okręgowej będzie zamykające tabelę Pojezierze Prostki.

Pojezierze jest zespołem, z którym zielono-niebieskim w ostatnim czasie wiodło się bardzo dobrze. Z pięciu ostatnich spotkań Śniardwy cztery razy wychodziły zwycięskie, zaś raz obie drużyny podzieliły się punktami. Jesienią lepsi byli orzyszanie wygrywając 1:0. W ostatnim pojedynku rozegranym pomiędzy obiema drużynami to jednak ekipa z Prostek udzieliła zielono-niebieskim lekcji futbolu, wygrywając w sparingu 7:2. Początek sezonu pokazał jednak, że wynik kontrolnej potyczki był tylko przysłowiowym wypadkiem przy pracy. Śniardwy w pięciu ligowych meczach na wiosnę wywalczyły 13 punktów, Pojezierze z kolei nie zdobyło nawet „oczka”. Zespołowi z Prostek w oczy coraz bardziej zagląda widmo spadku. Ekipa z powiatu ełckiego w tabeli zajmuje ostatnią pozycję i do miejsca dającego szanse utrzymania traci już ponad dziesięć oczek.

W kadrze na mecz z Pojezierzem Prostki znalazł się Adrian Zalewski, który powraca do Śniardw po ponad rocznej przerwie. 22-latek oprócz kilku występów w zielono-niebieskich barwach w IV lidze, w swoim CV ma między innymi grę w juniorach Arki Gdynia. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Jana Sidorowicza, odczuwającego nadal skutki starcia w meczu z Czarnymi Olecko.

Sponsorem meczu jest