W sobotę spotkanie najlepszych ekip rundy wiosennej

Ciekawie zapowiadające się spotkanie będą mogli zobaczyć kibice, którzy w najbliższą sobotę wybiorą się na orzyski stadion. W 26. kolejce klasy okręgowej zielono-niebiescy podejmą nadal liczącą się w walce o awans Łynę Sępopol.

Sobotnie spotkanie śmiało określić można hitem kolejki. Będzie to bowiem starcie odpowiednio piątej z trzecią drużyną tabeli, a jeśli wziąć pod uwagę wyłącznie rundę rewanżową – konfrontacja dwóch najlepszych ekip na wiosnę. W rundzie wiosennej zarówno Śniardwy jak i Łyna wywalczyły po 23 punkty, o dwa więcej niż dominujący jesienią nad resztą stawki Błękitni Pasym.

Łyna do Orzysza przyjedzie niesiona zwycięstwem sprzed tygodnia z Wilczkiem Wilkowo, którego pokonała aż 6:0. Z kolei zielono-niebiescy po porażce przed dwoma tygodniami i remisie w Węgorzewie będą chcieli ponownie nawiązać do zwycięstw z początku rundy.

Dla Śniardw będzie to także ważne spotkanie w kontekście walki o pierwszą piątkę, bo takie zadanie zostało postawione przed zespołem przed rundą wiosenną. Obecnie orzyszanie wypełniają nałożony plan, jednak po piętach mocno depcze zespół z Olecka. Ewentualna wygrana nad Łyną sprawiłaby także, że podopieczni Bartłomieja Koniecko zniwelowaliby stratę do zespołu z Sępopola na cztery oczka i w kontekście czterech kolejek do zakończenia ligi dawałaby szansę walki nawet o najniższy stopień podium.

Sobotnie spotkanie z Łyną tym razem rozpocznie się nieco później niż zazwyczaj. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godzinie 18.