post

W derbach powiatu górą Mazur

Jedna bramka zadecydowała o wyniku derbowego pojedynku Śniardw z Mazurem Pisz. Konfrontacja, która od lat elektryzuje środowisko piłkarskie obu klubów, nie okazała się jednak porywającym widowiskiem.

Od futbolowych fajerwerków i podbramkowych akcji zdecydowanie więcej było zaciętej i nieustępliwej walki, toczonej głównie w środku pola. Boiskowe wydarzenia rzadko przenosiły się pod bramkę jednej bądź drugiej drużyny, a jeśli tak już się działo, to strzały nie potrafiły wyrządzić żadnych krzywd bramkarzom obu ekip.

Być może obraz spotkania byłby inny, gdyby już po kilkunastu sekundach gry, po strzale Dawida Skalskiego, piłka zamiast zatrzymać się na słupku bramki Mazura, trafiłaby do siatki. W tej sytuacji pomocnik Śniardw nie potrafił jednak zachować zimnej krwi, w odróżnieniu od Mateusza Sokołowkiego, który po zmianie stron, w jednej z nielicznych podbramkowych akcji zdołał zaskoczyć precyzyjnym strzałem Patryka Kleczkowskiego. Gospodarze wykorzystali przy tym chwilę nieuwagi zielono-niebieskich, szybko rozgrywając rzut wolny sprzed pola karnego.

Orzyszanom nie pomógł nawet fakt, że od 78 minuty grali w przewadze jednego zawodnika, po tym jak Błażej Gutowski otrzymał drugą żółtą kartkę.

W ten sposób Śniardwy po raz pierwszy od trzech lat musiał uznać wyższość ekipy z Pisza. Po raz ostatni orzyszanie ulegli Mazurowi 13 września 2014 roku, kiedy to również w Piszu przegrali 2:3.

Mazur Pisz – Śniardwy Orzysz 1:0 (0:0)
1:0 (63′) Mateusz Sokołowski
cz.k. Błażej Gutowski (78′ Mazur)

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Hubert Masiewicz, Robert Maniurski (75’ Sławomir Nowik), Kamil Radzikowski (55’ Kamil Lipiński), Szymon Mużyło (46’ Dariusz Kaźmierczyk), Tomasz Jarosz (46’ Mateusz Wielgat), Piotr Kowalczyk (65’ Krzysztof Czaplicki), Jakub Jurczyk (55’ Kacper Koniecko), Mateusz Dzięgielewski, Dawid Skalski, Kamil Stawiecki