post

Tym razem strzelać będą do jednej bramki

Na co dzień rywalizują w rozgrywkach ligowych walcząc o jak najlepsze wyniki swoich zespołów. Przychodzi jednak taki czas, gdy sportowa brać łączy siły, a rywalizacja schodzi na drugi plan. Taki moment będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę, podczas sportowego festynu, w którym piłkarze zagrają o lepszą przyszłość Julity Nowackiej.

Mimo młodego wieku, 13-letnia Julita dała się poznać jako wzorowa uczennica, a także – po prostu – utalentowana i szczera dziewczynka. Od lat z powodzeniem realizowała się również jako sportowiec, odnosząc sukcesy w akrobatyce i tańcu. Jednym z jej głównych marzeń, które wypowiedziała zdmuchując w lutym świeczki na torcie, było zostanie weterynarzem, by nieść pomoc potrzebującym zwierzakom.

17 lutego trafiła jednak w ciężkim stanie do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, gdzie przez 5 dni walczyła o życie po wylewie krwi do mózgu. Obecnie walczy o powrót do zdrowia, lecz będzie to droga nie tylko ciężka, ale i długa. Potrzebna jest rehabilitacja, która pozwoli jej na odzyskanie sprawności i marzeń.

W tej trudne sytuacji o córce Andrzeja Nowackiego – byłego zawodnika Śniardw, który uczył orzyską młodzież stawiać pierwsze kroki w piłce nożnej, wychowywał, przekazywał cenne doświadczenie – nie zapomniała lokalna brać sportowa. Najbliższa niedziela zapowiada się jako iście piłkarskie święto, ze szczytnym celem w tle. W głównym wydarzeniu zawodnicy orzyskich Śniardw zmierzą się z zespołem Przyjaciół Julity, z wieloma znanymi zawodnikami z regionu. Będą także gry i zabawy dla dzieci, konkursy i licytacje ciekawych fantów, a wśród nich m. in. lot widokowy paralotnią, karnety na treningi personalne, koszulka z autografami Reprezentacji Polski w Amp Futbolu, koszulki Stomilu Olsztyn i Górnika Łęczna, karnety na park linowy i wiele innych.

Na festyn zapraszamy od godz. 16 na Stadion Miejski w Orzyszu.