post

Śniardwy z przytupem meldują się w kolejnej rundzie

Po wysokiej wygranej w Kruklankach (8:1) zielono-niebiescy w równie imponującym stylu ograli kolejnego rywala w Wojewódzkim Pucharze Polski. W meczu pierwszej rundy orzyszanie pokonali beniaminka IV-ligi Czarnych Olecko aż 5:0.

Zespół z Olecka wypunktowali głównie Piotr Kowalczyk i 16-letni Miłosz Sztachański, którzy zdobyli wszystkie pięć goli. Przed przerwą dwukrotnie bramkarza Czarnych pokonał Piotr Kowalczyk, a po zmianie stron dwa trafienia zaliczył natomiast Miłosz Sztachański. Na kilka minut przed końcem meczu jeszcze raz dał o sobie znać popularny „Kowal”, kompletując tym samym hattricka. W utrzymaniu wysokiego prowadzenia nie przeszkodził nawet fakt, że ostatnie kilka minut Czarni grali w przewadze jednego zawodnika, po tym jak po dwóch żółtych kartkach sędzia z boiska usunął Pawła Uszyńskiego.

O tym kto będzie kolejnym rywalem Śniardw w Wojewódzkim Pucharze Polski zdecyduje losowanie. Nim jednak zielono-niebiescy staną przed następnym pucharowym sprawdzianem, wcześniej zainaugurują rozgrywki ligowe. Te ruszają już za tydzień – 11 sierpnia. Na dzień dobry z „okręgówką” zespół Aleksandra Lipowskiego zagra na wyjeździe z LKS Różnowo. We wtorek 7 sierpnia formę orzyszan sprawdzą jeszcze juniorzy MKS-u Ełk.

Sponsorem meczu był Dariusz Borchet

Śniardwy Orzysz – Czarni Olecko 5:0 (2:0)
1:0 (23‘) Piotr Kowalczyk, 2:0 (45’) Piotr Kowalczyk, 3:0 (74‘) Miłosz Sztachański, 4:0 (76‘) Miłosz Sztachański, 5:0 (86‘) Piotr Kowalczyk
cz.k. Paweł Uszyński (82’, Śniardwy)

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Przemysław Niecikowski (77’ Mateusz Szkraba), Aleksander Lipowski (79’ Kamil Radzikowski), Robert Maniurski, Piotr Żbikowski (60’ Paweł Uszyński), Bartosz Tomaszewski (55’ Krzysztof Czaplicki), Piotr Kowalczyk, Miłosz Sztachański, Patryk Koszycki (63’ Dariusz Kaźmierczyk), Karol Wiśniewski (77’ Oliwer Andrasiak), Marcin Mąka (63’ Patryk Pilarczyk)