post

Śniardwy wywożą z Bartoszyc komplet punktów

Po bramkach Krzysztofa Czaplickiego, Adriana Żaboklickiego i Kamila Stawieckiego Śniardwy odniosły w Bartoszycach bardzo cenne zwycięstwo nad tamtejszą Victorią. W meczu 21. kolejki klasy okręgowej orzyszanie wygrali 3:1, dzięki czemu przedłużyli serię meczów bez porażki do sześciu, notując czwartą już wygraną na wiosnę.

Worek z golami zawodnicy obu drużyn rozerwali dopiero po przerwie. Chwilę po zmianie stron wynik konfrontacji otworzył Krzysztof Czaplicki, zdobywając gola z rzutu wolnego. Pomocnik Śniardw miał także spore zasługi przy drugim trafieniu. W 53 minucie jego dośrodkowanie w pole karne na gola zamienił Adrian Żaboklicki. Chwilę później gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, po której postawili wszystko na jedną kartę. Osiągnęli zdecydowaną przewagę, jednak nie potrafili znaleźć sposobu, by po raz drugi pokonać Patryka Kleczkowskiego. W końcowych minutach kolejne trafienie udało się za to zanotować zielono-niebieskim, a przysłowiowego gwoździa do trumny gospodarzom wbił Kamil Stawiecki.

Jest to o tyle cenniejsze zwycięstwo, gdyż odniesione z zespołem bezpośrednio sąsiadującym w tabeli. Dzięki wygranej orzyszanie wyprzedzili w tabeli z zespół z Bartoszyc i plasują się już na szóstym miejscu.

Victoria Bartoszyce – Śniardwy Orzysz 1:3 (0:0)
0:1 (48’) Krzysztof Czaplicki, 0:2 (53’) Adrian Żaboklicki, 1:2 (59’) Marcin Kwieciński, 1:3 (89’) Kamil Stawiecki

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Mateusz Jakubowski, Robert Maniurski, Filip Tomaszewskim, Mateusz Wielgat, Bartosz Tomaszewski (46’ Radosław Osiecki), Dawid Skalski, Wojciech Ślęzak (46’ Bartłomiej Kubrowski), Krzysztof Czaplicki (88’ Maciej Rakowski), Adrian Żaboklicki (70’ Wojciech Modzelewski 80’ Kamil Dubliński), Kamil Stawiecki