post

Śniardwy wygrywają w Węgorzewie

Nie było to łatwe zwycięstwo ale uważam, że swoją grą na nie zasłużyliśmy. – tymi słowami zwycięstwo Śniardw z Vęgorią Węgorzewo podsumował trener Aleksander Lipowski. Po bramkach Marcina Mąki i Bartosza Tomaszewskiego zielono-niebieskim udało się wywieźć z Węgorzewa cenne trzy punkty. Pojedynek z miejscowym zespołem orzyszanie zakończyli wynikiem 2:1.

– W pierwszej połowie zagraliśmy trochę nerwowo i mimo, że udało nam się strzelić bramkę to jednak zabrakło koncentracji, by utrzymać prowadzenie. – mówi trener Śniardw, Aleksander Lipowski.

Po zmianie stron nasza gra wyglądała już zdecydowanie lepiej i uważam, że po tym co pokazaliśmy szczególnie w drugiej połowie, wygraliśmy zasłużenie. Są to dla nas ważne trzy punkty, tym cenniejsze, bo wywalczone na trudnym terenie. – dodaje.

Dzięki wygranej orzyszanie umocnili się w czołówce tabeli. Po 12 meczach zajmują miejsce na najniższym stopniu podium, tracąc cztery punkty do liderującej Polonii Lidzbark Warmiński. Za tydzień rywalem będzie DKS Dobre Miasto, a Śniardwy po dwóch meczach wyjazdowych wracają tym razem na własne boisko.

Vęgoria Węgorzewo – Śniardwy Orzysz 1:2 (1:1)
0:1 (28’) Marcin Mąka, 1:1 (38’) Damian Awtuch, 1:2 (72’) Bartosz Tomaszewski

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Przemysław Niecikowski, Robert Maniurski, Aleksander Lipowski, Bartosz Tomaszewski, Patryk Koszycki, Miłosz Sztachański, Piotr Kowalczyk (65’ Krzysztof Czaplicki), Karol Wiśniewski, Dawid Grądziel (46’ Bartłomiej Kubrowski), Marcin Mąka (85’ Dariusz Kaźmierczyk) oraz Piotr Żbikowski, Oliwer Andrasiak, Kamil Radzikowski, Daniel Zawadzki