post

Śniardwy wygrywają w Bezledach

Drugie zwycięstwo na wiosnę i drugie odniesione na wyjeździe wywalczyli w 19. kolejce klasy okręgowej podopieczni Bartłomieja Koniecko. Po wygranej z Vęgorią Węgorzewo orzyszanie tym razem pokonali w Bezledach miejscową Granicę.

W pojedynku tym padła tylko jedna bramka, której autorem był Adam Billewicz. 18-latek debiutujący nie tylko w Śniardwach, ale i w seniorskiej piłce, zaliczył prawdziwe wejście smoka. Piłkę w bramce gospodarzy umieścił w siódmej minucie swojego pobytu na boisku, wykorzystując dogranie Dawida Skalskiego. Bramkarza Granicy mógł pokonać jeszcze wcześniej, gdyby w doskonałej okazji zachował więcej zimnej krwi.

Spotkanie w Bezledach nie było porywającym widowiskiem. Boiskowe poczynania zawodników determinował głównie stan murawy. – Częściej przy piłce utrzymywały się Śniardwy, ale to Granica miała lepsze okazje. O zwycięstwie ewidentnie zadecydowała lepsza skuteczność w naszym wykonaniu. – podsumowuje spotkanie kierownik drużyny Wojciech Olszewski.

Warto dodać, że zielono-niebiescy w Bezledach wystąpili w dość okrojonym składzie. Z podstawowej jedenastki zabrakło leczącego uraz Piotra Kowalczyka oraz Roberta Maniurskiego, któremu wyjazd uniemożliwiły sprawy zawodowe. Ponadto trener Koniecko skorzystać nie mógł z Mateusza Dzięgielewskiego, Tomasza Jarosza, Kamila Radzikowskiego, Kamila Brulińskiego, Daniela Zawadzkiego i Radosława Osieckiego.

Za tydzień kolejnym rywalem Śniardw będzie Cresovia Górowo Iławeckie. Spotkanie to można zaliczyć do najciekawszych w 20. kolejce, bowiem w Orzyszu zmierzą się dwie ekipy z czołówki tabeli. Śniardwy po 19. kolejkach są na 5. miejscu, zaś Cresovia plasuje się dwie lokaty wyżej. Zielono-niebiescy mają do rozegrania dodatkowo dwa mecze więcej od swojego najbliższego rywala.

Granica Bezledy – Śniardwy Orzysz 0:1 (0:0)
0:1 (82′) Adam Billewicz

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Mateusz Wielgat, Krzysztof Czaplicki, Hubert Masiewicz, Dawid Skalski, Kamil Stawiecki, Kacper Koniecko, Mateusz Zatowski (85’ Radosław Zienda), Dariusz Kaźmierczyk, Marcin Sirant, Mateusz Szkraba (75’ Adam Billewicz)