post

Śniardwy wracają na zwycięskie tory

Nie trzeba było długo czekać na kolejny ligowy triumf Śniardw. Orzyszanie szybko zmazali plamę po wpadce sprzed tygodnia, kiedy to niespodziewanie ulegli przed własną publicznością Victorii Bartoszyce, pokonując w wyjazdowym spotkaniu 9. kolejki Wilczka Wilkowo 1:0.  Bohaterem spotkania został Piotr Żbikowski, który w 39 minucie gry, zdobył jedyną bramkę meczu.

Zadanie Śniardwom ułatwili nieco gospodarze, którzy mecz kończyli w dziewiątkę. Pierwszą czerwoną kartkę sędzia pokazał w 15 minucie, drugą na chwilę przed końcem spotkania.

Zwycięstwo jest tym cenniejsze, gdyż zostało odniesione przy ogromnych problemach kadrowych. W meczu z Wilczkiem, głównie ze względów zdrowotnych, nie mogli zagrać między innymi Marcin Mąka, Aleksander Lipowski, Przemysław Niecikowski, Krzysztof Czaplicki, Paweł Uszyński, Bartłomiej Kubrowski czy Dawid Grądziel.

Wilczek Wilkowo – Śniardwy Orzysz 0:1 (0:1)
0:1 (39′) Piotr Żbikowski

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Daniel Zawadzki (71′ Oliwer Andrasiak), Kamil Radzikowski, Robert Maniurski, Bartosz Tomaszewski, Piotr Żbikowski (57′ Kamil Dubliński), Miłosz Sztachański,  Piotr Kowalczyk, Patryk Koszycki, Karol Wiśniewski, Dariusz Kaźmierczyk (64′ Radosław Osiecki)