post

Śniardwy wiosną nadal niepokonane

W meczu 20. kolejki klasy okręgowej zielono-niebiescy wygrali z Cresovią Górowo Iławeckie. Tym samym orzyszanie odnieśli zwycięstwo w trzecim kolejnym meczu w rundzie wiosennej i awansowali już na 4. miejsce w ligowej tabeli.

Bohaterem zielono-niebieskich został Marcin Sirant, który w 24 minucie wykończył akcję idealnie rozprowadzoną przez Kamila Stawieckiego. Dla wychowanka Mazura Wydminy, był to debiutancki gol w oficjalnym występie w barwach Śniardw.

– Myślę, że był to mecz z lekką przewagą jeśli chodzi o dogodne sytuacje dla mojego zespołu. – ocenia przebieg spotkania trener Śniardw, Bartłomiej Koniecko. – Wiedzieliśmy, że zespół z Górowa gra nieźle w piłkę, że jest to drużyna zaawansowana technicznie, wiec staraliśmy się grać dosyć niskim pressingiem. Udało nam się dowieźć szczęśliwie 1:0 do końca. Jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni. – dodaje.

Za tydzień Śniardwy czeka wyjazd do Olsztyna, na mecz z zajmującą 11. miejsce w tabeli Warmią, która w 20. kolejce dość niespodziewanie wygrała w Szczytnie z SKS-em 3:1. W spotkaniu tym powinniśmy już zobaczyć Piotra Kowalczyka, który powraca do zdrowia po kontuzji odniesionej w meczu z Vęgorią Węgorzewo.

Śniardwy Orzysz – Cresovia Górowo Iławeckie 1:0 (1:0)
1:0 (24’) Marcin Sirant

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Hubert Masiewicz, Robert Maniurski, Mateusz Wielgat, Dariusz Kaźmierczyk (65’ Mateusz Szkraba), Krzysztof Czaplicki (72’ Mateusz Dzięgielewski), Mateusz Zatowski (84’ Radosław Osiecki), Kacper Koniecko (76’ Adam Billewicz), Dawid Skalski, Marcin Sirant, Kamil Stawiecki oraz Radosław Zienda, Tomasz Stawarz