Śniardwy-Wilczek – czyli niekwestionowany mecz kolejki

Już tylko godziny dzielą zielono-niebieskich od kolejnego starcia w klasie okręgowej. Dziś rywalem Śniardw na stadionie w Orzyszu będzie Wilczek Wilkowo.

Choć Śniardwy mogą pochwalić się najlepszymi wynikami na wiosnę spośród wszystkich zespołów (19 punktów w 7 meczach), a po raz ostatni przegrali dziewięć kolejek temu, konfrontacja z Wilczkiem Wilkowo z pewnością będzie należała do niełatwych. Będzie to bowiem starcie dwóch bezpośrednio sąsiadujących ze sobą zespołów, a wywalczone punkty zarówno dla Śniardw jak i Wilczka mogą mieć  istotne znaczenie.

Wilczek to także zespół, który na wiosnę nie zwykł gubić punktów. W siedmiu meczach przegrał tylko raz, zanotował także dwa remisy przy czterech wygranych spotkaniach.

Sponsorem meczu jest:

Z punkty widzenia Śniardw sytuację przed meczem komplikuje nieco spora liczba absencji zawodników. Z Wilczkiem na pewno nie zobaczymy Roberta Maniurskiego, Bartłomieja Kubrowskiego i Adriana Zalewskiego. Listę nieobecnych powiększają ponadto pauzujący jeszcze za czerwoną kartkę Mateusz Jakubowski oraz Kamil Stawiecki, który z powodu wyjazdu za granicę nie zagra już do końca sezonu.

Jesienią górą był Wilczek, który wygrał przed własną publicznością 1:0.