post

Śniardwy rozpoczynają nowy sezon

Choć do pierwszego meczu ligowego jeszcze dwa tygodnie, Śniardwy sezon 2018/2019 zainaugurują już jutro. W spotkaniu poprzedzającym start „okręgówki” zielono-niebiescy zagrają ze Startem Kruklanki, a stawką pojedynku będzie awans do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Dla nas mecz w Kruklankach to przede wszystkim kolejny etap przygotowań do ligi, ale do spotkania tego podchodzimy już inaczej niż do sparingów. Chcemy w pucharach zajść jak najdalej, więc jutro musimy dać z siebie możliwie jak najwięcej. Sam jestem ciekaw jak zaprezentujemy się w pierwszym meczu o stawkę. – mówi Aleksander Lipowski.

Zespół, który w porównaniu z poprzednim sezonem przeszedł istną rewolucję stanie przed swoim pierwszym poważnym egzaminem. Tym egzaminującym będzie siódmy zespół poprzedniego sezonu A-klasy – Start Kruklanki, z którym jeszcze kilka lat temu Śniardwy prowadziły pamiętne boje w drodze do „okręgówki”. Obecnie obie ekipy różnią się bardzo i mimo, że w orzyskim zespole latem zmieniło się wiele, to zielono-niebiescy uchodzą za faworyta.

Mecz w Kruklankach będzie dla wielu obecnych zawodników Śniardw okazją do debiutu. W kadrze pozostało dziewięciu zawodników, którzy w ubiegłym sezonie wybiegali na boisko w zielono-niebieskich barwach. Ubyła podobna liczba, bo aż ośmiu zawodników podążyło do Olecka wraz z Bartłomiejem Koniecko. Na występy w IV-lidze w barwach Czarnych zdecydowali się Mateusz Dzięgielewski, Hubert Masiewicz, Kamil Stawiecki, Dawid Skalski, Mateusz Zatowski, Kacper Koniecko, Mateusz Wielgat i Dawid Skalski.

Dodatkowego smaczku jutrzejszemu spotkaniu dodaje fakt, że to właśnie Czarni będą kolejnym rywalem ekipy, która w Kruklankach sięgnie po wygraną. Czy będą to Śniardwy przekonamy się około godziny 19. O 17 rozbrzmi natomiast pierwszy gwizdek sędziego.