post

Śniardwy ponownie z kompletem punktów

Coraz wyżej w tabeli pną się zielono-niebiescy. Śniardwy w swoim dorobku mają już 21 punktów i przynajmniej do niedzieli, kiedy to zostaną rozegrane pozostałe mecze 14. kolejki, plasować się będą na czwartym miejscu.  To efekt między innymi kolejnej wygranej, tym razem odniesionej nad Jurandem Barciany.

Orzyszanie wygrali 2:1, choć to występujący w Kętrzynie w roli gospodarzy, zawodnicy Juranda otworzyli wynik spotkania. W 23 minucie chwilę nieuwagi w defensywie Śniardw wykorzystał napastnik ekipy z Barcian i z bliska pokonał Patryka Kleczkowskiego. Gospodarze z prowadzenia nie cieszyli się jednak długo, bo po kilku minutach do wyrównania doprowadził Kamil Stawiecki, kończąc akcję zainicjowaną przez Dawida Skalskiego i późniejsze dogranie Huberta Masiewicza.

Po raz drugi piłkę w bramce Juranda udało się umieścić chwilę przed przerwą. W głównej roli wystąpił tym razem popularny „Skalak”, który jak się później okazało, już w pierwszej połowie ustalił wynik spotkania.

Za tydzień orzyszanie będą mieli kolejną bardzo dobrą okazję do podreperowania swojego konta punktowego. Do Orzysza przyjedzie bowiem Żagiel Piecki, który w 14. kolejce przegrał z SKS-em Szczytno 2:4 i plasuje się w strefie spadkowej.

Jurand Barciany – Śniardwy Orzysz 1:2 (1:2)
1:0 (23’), 1:1 (28’) Kamil Stawiecki, 1:2 (44’) Dawid Skalski

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Mateusz Wielgat, Krzysztof Czaplicki, Robert Maniurski, Szymon Mużyło (62’ Kamil Radzikowski), Hubert Masiewicz (71’ Dariusz Kaźmierczyk), Sławomir Nowik, Kacper Koniecko, Jakub Jurczyk, Dawid Skalski (82’ Tomasz Stawarz), Kamil Stawiecki