post

Śniardwy podsumowały miniony rok

W ostatni piątek marca działacze orzyskich Śniardw spotkali się na corocznym zebraniu podsumowującym działalność Klubu. Dyskutowali głównie o kondycji finansowej i realizacji celów statutowych.

Najwięcej czasu poświęcono merytorycznej działalności stowarzyszenia, skupiając się na realizacji szkolenia i udziale zespołów w rozgrywkach ligowych, a także podejmowanych działaniach w celu zapewnienie środków finansowych na działalność Śniardw. W tym ostatnim aspekcie władze zielono-niebieskich miały się czym chwalić, bo podobnie jak w 2017 roku, kolejny raz zakończyły rok na dużym, finansowym plusie.

Przychody w roku 2018 wyniosły bowiem nieco ponad 127 tysięcy, przy kosztach o niespełna 10 tyś. złotych niższych. Zapoczątkowane dwa lata temu działania oszczędnościowe pozwoliły więc na spłatę niemal w całości zadłużenia, będącego pozostałością po występach seniorów w IV lidze.

Przed dwoma laty kiedy obejmowaliśmy władzę w Klubie wiedzieliśmy, że spłata zadłużenia będzie najtrudniejszym zadaniem. – mówi prezes Śniardw Adam Sztachański. – Tym bardziej cieszymy się, że okres ten mamy już za sobą i możemy spokojniej patrzeć w przyszłość. Niemal całkowita redukcja zadłużenia sprawia, że możemy realnie myśleć o realizacji sportowych ambicji. – dodaje.

Wśród najważniejszych planów na 2019 rok władze Śniardw wymieniły włączenie się drużyny seniorów do walki  o awans do IV ligi i dalszy rozwój szkolenia w drużynach młodzieżowych.