post

Śniardwy wygrywają turniej w Białej Piskiej

Zwycięstwem pierwszego zespołu Śniardw zakończył się Noworoczny Turniej o Puchar Prezesa UKS Sokół Biała Piska, w którym zaprezentowały się zespoły żaków. W turnieju rozegranym w sobotę (13 stycznia) oprócz orzyskich Śniardw i gospodarzy turnieju – zawodników Sokoła Biała Piska, wystąpili także reprezentanci Rony 03 Ełk i Huraganu Pisz.

Wszystkie kluby w zawodach wystawiły po dwie drużyny, ale główne karty rozdawały pierwsze zespoły Śniardw i Rony 03 Ełk. W finałowym pojedynku rozegranym pomiędzy wspomnianymi drużynami lepsi okazali się zielono-niebiescy, wygrywając po serii rzutów karnych (w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się bezbramkowym remisem). Bohaterem finałowego pojedynku został Antoni Gałązka, który jako jedyny zdołał skutecznie egzekwować rzut karny. Śniardwy miały jednak jeszcze jednego bohatera w osobie Krystiana Pogorzelskiego. Z pięcioma golami wygrał on klasyfikację króla strzelców.

– Turniej w Białej Piskiej był dla nas przede wszystkim dobrą zabawą i z tego głównie się cieszymy. – podsumowuje występ zespołów Śniardw prezes Adam Sztachański, będący jednocześnie szkoleniowcem żaków. – Chciałbym także bardzo podziękować rodzicom za pomoc jakiej udzielili nam w zorganizowaniu wyjazdu, ale także i za obecność w Białej Piskiej. Dla młodych zawodników obecność rodziców na trybunach jest naprawdę wspaniałym przeżyciem. – dodaje.

Trzecie miejsce w turnieju wywalczył Sokół Biała Piska I wygrywając z Huraganem Pisz II. Drugi z zespołów Śniardw uplasował się natomiast na końcu stawki ośmiu drużyn.

Śniardwy I: Antoni Fabiszewski, Aleks Roskowiński, Oskar Urbański, Krystian Pogorzelski, Kacper Karwowski, Antoni Gałązka, Jakub Stachelek

Śniardwy II: Maja Kulesza, Daniel Rozwadowski, Jakub Tyszka, Adam Gałązka, Daniel Siedlecki, Ksawery Osiecki, Karol Księżyk, Patryk Wróblewski