post

Podwójny sukces Śniardw w turnieju seniorów

Zawodnicy Śniardw nie byli przesadnie gościnni dla innych zespołów rywalizujących w turnieju halowej piłki nożnej Śniardwy Cup 2017. Obie ekipy zielono-niebieskich, podczas turnieju rozegranego w sobotę 2 grudnia w hali MOSiR w Orzyszu, wywalczyły dwa czołowe miejsca.

Najlepszy okazał się pierwszy zespół, złożony z młodszej części zawodników seniorskiej kadry. Trzecie miejsce padło łupem Pojezierza Prostki, za plecami którego uplasowały się kolejno drużyny Kolegów Prezesa i Olimpii Miłki.

Klasyfikację króla strzelców, z siedmioma golami, wygrał Hubert Masiewicz (Śniardwy I), który o bramkę wyprzedził Piotra Kowalczyka (Śniardwy II), wybranego najlepszym zawodnikiem turnieju. Nagroda dla najlepszego bramkarza powędrowała do Tomasza Krugłego (Pojezierze Prostki).

Turniej seniorów był ostatnim z trzech zorganizowanych w ramach realizacji zadania publicznego, na które Śniardwy otrzymały dotację z Gminy Orzysz. Wcześniej w Sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu okazję do rywalizacji mieli żacy i trampkarze.