post

Pierwsza taka wygrana od lat

Śniardwy wracają z Sępopola z trzema punktami! Po meczu obfitującym w bramki i z niezwykle emocjonującą końcówką, zielono-niebiescy ograli miejscową Łynę 4:3. Orzyszanie choć prowadzili już 4:1 do ostatnich minut musieli jednak walczyć o trzy punkty, bowiem w końcowych minutach pozwolili gospodarzom na strzelenie dwóch goli.

Bohaterem Śniardw, nie po raz pierwszy zresztą w tym sezonie, został Piotr Kowalczyk, który skompletował hattricka. Jednego gola zdobył także Damian Prusinowski.

To pierwsze trzy punkty wywalczony przez Śniardwy w Sępopolu od wielu lat. Po raz ostatni zielono-niebiescy na boisku Łyny zdobycz punktową wywalczyli w sezonie 2013/2014 remisując 1:1.

Łyna Sępopol – Śniardwy Orzysz 3:4 (1:2)

0:1 (23’) Piotr Kowalczyk, 1:1 (28’) Łukasz Pawłowski, 1:2 (43’) Piotr Kowalczyk, 1:3 (62’) Piotr Kowalczyk, 1:4 (75’) Damian Prusinowski, 2:4 (78’) Rafał Naruszewicz, 3:4 (87’) Rafał Naruszewicz

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Bartosz Tomaszewski, Kamil Radzikowski (46’ Dariusz Kaźmierczyk), Aleksander Lipowski, Piotr Żbikowski, Mikołaj Scech (65’ Bartłomiej Kubrowski), Karol Wiśniewski, Robert Maniurski, Patryk Koszycki, Damian Prusinowski (76’ Daniel Zawadzki), Piotr Kowalczyk oraz Dominik Narucki