post

Piąty wiosenny triumf Śniardw

Śniardwy nadal nie zwalniają tempa i zdobywają kolejne trzy punkty. Tym razem wyższość orzyskiej drużyny uznać musiało Pojezierze Prostki, które w 22. kolejce „okręgówki” na stadionie w Orzyszu przegrało 3:1.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się Konrad Olszewski, który na minutę przed końcem pierwszej połowy zwycięsko wyszedł z sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Jeszcze przed zmianą stron za brutalny faul sędzia do szatni odesłał Mateusza Jakubowskiego, a Śniardwy od tej pory musiały sobie radzić bez jednego zawodnika. Nie wpłynęło to jednak na postawę zielono-niebieskich, którzy w drugiej części gry jeszcze dwukrotnie znaleźli drogę do bramki Pojezierza. W obu sytuacjach w głównej roli wystąpił Kamil Stawiecki, dla którego były to trafienia numer pięć i sześć w meczach na wiosnę.

W końcowych minutach z powodu urazu boisko opuścić musiał bramkarz Śniardw – Patryk Kleczkowski, a w jego miejsce w bramce z konieczności stanął Filip Tomaszewski. Nominalny obrońca, choć w końcowych minutach dał sobie strzelić bramkę, to co najmniej dwa razy uchronił zespół od straty kolejnych goli.

Wygrana z Pojezierzem jest już piątą odniesioną przez orzyski zespół na wiosnę. Trzy punkty wywalczone z ekipą z Prostek pozwoliły zielono-niebieskim awansować na piątą pozycję w tabeli.

Sponsorem meczu był
PAN ANDRZEJ MASTALERZ – OBRÓT SUROWCAMI WTÓRNYMI

Śniardwy Orzysz – Pojezierze Prostki 3:1 (1:0)
1:0 (44′) Konrad Olszewski, 2:0 (53′) Kamil Stawiecki, 3:0 (55′) Kamil Stawiecki, 3:1 (85′) Bartosz Iżbicki
cz.k. Mateusz Jakubowski (Śniardwy, 45′)

Śniardwy: Patryk Kleczkowski (80′ Wojciech Modzelewski) – Mateusz Jakubowski, Filip Tomaszewski, Robert Maniurski, Mateusz Wielgat, Adrian Żaboklicki (46′ Bartosz Tomaszewski), Wojciech Ślęzak (46′ Jan Sidorowicz), Krzysztof Czaplicki (67′ Bartłomiej Kubrowski), Dawid Skalski, Kamil Stawiecki (60′ Paweł Kolator), Konrad Olszewski (67′ Adrian Zalewski) oraz Radosław Osiecki