post

O piąte kolejne zwycięstwo i piątą lokatę w tabeli

Przed szansą odniesienia piątego ligowego triumfu z rzędu staną jutro zawodnicy Śniardw. By tak się stało orzyszanie pokonać muszą Czarnych-Unię Olecko. Dodatkowego smaczku temu starciu dodaje fakt, że obie drużyny w tabeli dzielą tylko 3 punkty. Stawką pojedynku będzie więc piąta lokata w tabeli, bo taką obecnie zajmuje zespół z Olecka.

Podopieczni Bartłomieja Koniecko na wiosnę na razie nie zawodzą. W trzech meczach zdobyli komplet punktów, tracąc zaledwie jedną bramkę, przy dziewięciu zdobytych. Nieco gorzej prezentuje się za to bilans zespołu z Olecka, który może pochwalić się czterema punktami wywalczonymi w 2017 roku. Na dorobek ten składają się bezbramkowy remis z GKS-em Dźwierzuty i wygrana 1:0 z MKS-em Ruciane-Nida. W starciu z Pisą Barczewo olecczanie musieli natomiast uznać wyższość swoich rywali.

Warto dodać, że obie drużyny nie tak dawno spotkały się podczas okresu przygotowawczego, mierząc się ze sobą dwukrotnie. W pierwszym pojedynku lepsza okazała się ekipa z Olecka wygrywając 2:1. Rewanż zakończył się takim samym wynikiem, z tą różnicą, że tym razem górą były Śniardwy.

Zwycięstwem zielono-niebieskich zakończył się także pierwszy w tym sezonie ligowy pojedynek pomiędzy obiema drużynami. Jesienią w Olecko Śniardwy wygrały 2:0, po bramkach Bartosza Tomaszewskiego i Szymona Tuttasa.

Na pojedynek Śniardw z Czarnymi-Unią Olecko w ramach 20. kolejki gr. 1 klasy okręgowej zapraszamy na godz. 17.