post

Nieznaczna porażka w Gołdapi

– To było bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu – tak drugi sparing w okresie przygotowawczym podsumowuje trener Śniardw Aleksander Lipowski. Mimo, że orzyszanie przegrali dziś w Gołdapi z IV-ligową Romintą, podobnie jak we wcześniejszym pojedynku z Mrągowią Mrągowo, zagrali z wyżej notowanym rywalem jak równy z równym.

 – Po dwóch spotkaniach, które już za nami jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu. Tym bardziej, że drużynę budujemy praktycznie od nowa, opierając ją na miejscowych i wielu bardzo młodych zawodnikach. Przed nami jeszcze dużo pracy, przede wszystkim budowania wzajemnego zrozumienia na boisku ale jestem pełen optymizmu. Dziś trzecią tercję graliśmy ośmioma młodzieżowcami i naprawdę dobrze to wyglądało. – dodaje szkoleniowiec Śniardw.

W Gołdapi zaprezentowało się 19 graczy, w tym kilku przymierzanych do gry w Śniardwach. Wynik spotkania otworzył właśnie jeden z testowanych przez Aleksandra Lipowskiego zawodników. Drugą bramkę dla orzyskiego zespołu zdobył strzałem z rzutu wolnego 16-letni Miłosz Sztachański. Warto także dodać, że gospodarze zwycięską bramkę zdobyli praktycznie w ostatniej minucie meczu.

Rominta Gołdap – Śniardwy Orzysz 3:2
0:1 zawodnik testowany, 1:1, 2:1, 2:2 Miłosz Sztachański, 3:2

Śniardwy: Patryk Kleczkowski, Dariusz Kaźmierczyk, Bartosz Tomaszewski, Oliwer Andrasiak, Aleksander Lipowski, zawodnik testowany, Miłosz Sztachański, Mateusz Szkraba,  Patryk Koszycki, Piotr Kowalczyk, zawodnik testowany, Kamil Radzikowski, Kamil Dubliński, Dawid Grądziel, Daniel Zawadzki, Patryk Pilarczyk, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Radosław Osiecki