post

Mazur wypunktowany na własnym terenie!

Zapewne wiele było osób, które wierzyły w zwycięstwo Śniardw w pojedynku z Mazurem Pisz ale na to, że będzie ono tak przekonywujące liczyli już tylko nieliczni. W pierwszych tegorocznych derbach powiatu piskiego w klasie okręgowej zielono-niebiescy wypunktowali drużynę z Pisza, wygrywając na wyjeździe aż 5:0. Nie przeszkodził nawet fakt, że od 31 minuty orzyszanie grali w dziesięciu, kiedy to Konrad Olszewski ujrzał czerwoną kartkę.

Już w 5 minucie prowadzenie dał debiutujący w koszulce z herbem Śniardw na piersi Mateusz Wiński. Po dwóch kwadransach było już praktycznie po meczu. Najpierw wynik podwyższył Jan Sidorowicz, a na 3:0 trafił Dawid Skalski. W obu przypadkach bramkarz Mazura skapitulował po strzałach z rzutów wolnych.

Chwilę po zdobyciu trzeciego gola z boiska wyleciał Konrad Olszewski, jednak Śniardwy nawet grając osłabione nie zwalniały tempa. Po zmianie stron dwa kolejne gole dołożył Kamil Stawiecki, a w końcówce mógł nawet pokusić się o hattricka.

Jest to druga wygrana Śniardw nad Mazurem w tym sezonie. Jesienią orzyszanie wygrali 3:2. Za tydzień w kolejnych derbach powiatu piskiego rywalem zespołu Bartłomieja Koniecko będzie MKS Ruciane-Nida.

Mazur Pisz – Śniardwy Orzysz 0:5 (0:3)
0:1 (5’) Mateusz Wiński, 0:2 (1’) Jan Sidorowicz, 0:3 (29’) Dawid Skalski, 0:4 (56’) Kamil Stawiecki, 0:5 (77’) Kamil Stawiecki
czerwona kartka: Konrad Olszewski (31′ Śniardwy)

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Mateusz Jakubowski (67’ Wojciech Ślęzak), Robert Maniurski, Jan Sidorowicz, Mateusz Wielgat (67’ Filip Tomaszewski), Bartosz Tomaszewski (59’ Adrian Żabolicki), Krzysztof Czaplicki (57’ Bartłomiej Kubrowski), Mateusz Wiński (34’ Kamil Stawiecki), Paweł Kolator, Dawid Skalski (67’ Radosław Osiecki), Konrad Olszewski oraz Kamil Radzikowski