post

Kolejne derby dla Śniardw

Po wygranej z Mazurem Pisz zielono-niebiescy po raz drugi udowodnili, że to oni obecnie rządzą wśród drużyn z powiatu piskiego rywalizujących na stadionach „okręgówki”. Tym razem wyższość Śniardw musiał uznać MKS Ruciane-Nida.

Obie drużyny nie stworzyły stojącego na wysokim poziomie widowiska. Z boiska przez większość meczu wiało nudą, a akcje bramowe rzadko rozgrzewały przemarźniętą orzyską publiczność.

Tym, który wlał najwięcej radości w serca kibiców Śniardw był Jan Sidorowicz. Kapitan zielono-niebieskich w 58 minucie wykorzystał rzut karny i jak się później okazało został jedynym zawodnikiem, któremu udało się zapisać w notesie sędziego po stronie strzelonych goli.

Mecz z MKS-em Ruciane-Nida obok sportowego miał także wymiar charytatywny. Podczas meczu zbierano pieniądze na rehabilitację Julity Nowackiej, córki byłego zawodnika Śniardw – Andrzeja Nowackiego. Ostatecznie kwota jaką udało się uzyskać ze sprzedaży biletów wyniosła 765 zł, za co serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom, którzy swoją obecnością przyczynili się do osiągnięcia tego wyniku.

Sponsorem meczu był Zarząd KS Śniardwy Orzysz

Śniardwy Orzysz – MKS Ruciane-Nida 1:0
1:0 (58’ k.) Jan Sidorowicz

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Mateusz Jakubowski, Robert Maniurski, Wojciech Ślęzak (59’ Krzysztof Czaplicki), Mateusz Wielgat (74’ Filip Tomaszewski), Bartosz Tomaszewski (74’ Szymon Rzodkiewicz), Jan Sidorowicz, Paweł Kolator (78’ Kamil Radzikowski), Dawid Skalski, Bartłomiej Kubrowski (56’ Adrian Żaboklicki), Kamil Stawiecki (78’ Radosław Osiecki) oraz Maciej Rakowski