post

Do ligi coraz bliżej

Już tylko trzy tygodnie pozostały do wznowienia rozgrywek w klasie okręgowej. Śniardwy wchodzą więc w decydujący okres przygotowań. Przed startem ligi w klubie dopinają także formalności związane z transferami nowych zawodników.   

Wiosną w kadrze zielono-niebieskich najprawdopodobniej zobaczymy czterech nowych zawodników. Po półrocznej grze w Czarnych Olecko do Orzysza powraca Mateusz Zatowski, którego transfer jest już pewny. Na wypożyczenie do Śniardw trafić ma także dwóch obiecujących juniorów Mazura Ełk – Mikołaj Scech i Damian Prusinowski oraz Paweł Owczarczyk z Mazura Pisz, który na co dzień służy w 15 Batalionie Saperów.

Cała czwórka trenuje z zespołem Aleksandra Lipowskiego od początku przygotowań i podobnie jak większość pozostałych zawodników, zdążyła rozegrać już sześć sparingów.

Początek gier kontrolnych orzyszanie mieli bardzo udany. W pierwszym spotkaniu zremisowali z Wissą Szczuczyn 1:1, by w kolejnym meczu wygrać z Mamrami Giżycko 3:1. Później wyniki były już mniej korzystne. Od zielono-niebieskich najpierw lepsza okazała się Romintą Gołdap (1:4), później Czarni Olecko (1:3) i Mazur Ełk (0:3). Śniardwy kolejną wygraną zanotowały w szóstym i jak na razie ostatnim meczu, pokonując Orła Kolno 2:1.

– Staram się rotować składem i grać różnym ustawieniem, by poznać jak najlepiej możliwości nieco innej niż jesienią drużyny. Dużo jeszcze nam brakuje, ale z każdym meczem jest coraz lepiej. – mówi Aleksander Lipowski. – Widać przede wszystkim brak treningów na dużym boisku, ale i z tym próbujemy sobie radzić. – dodaje.

Przed startem ligi orzyszanie będą mieć jeszcze trzy okazje do poprawy ewentualnych błędów. Jutro zagrają z wiceliderem podlaskiej IV-ligi – Warmią Grajewo, która już za tydzień zainauguruje rundę wiosenną. 16 marca na stadionie w Orzyszu zagrają natomiast z Pojezierzem Prostki, a w ostatnim sprawdzianie przed ligowym meczem z Omulwią Wielbark, również w Orzyszu, formę Śniardw sprawdzi Mazur Pisz.

W dotychczasowych sparingach zagrali: Patryk Kleczkowski, Dominik Narucki – Aleksander Lipowski, Robert Maniurski, Dariusz Kaźmierczyk, Daniel Zawadzki, Paweł Uszyński, Piotr Żbikowski, Bartłomiej Kubrowski, Bartosz Tomaszewski, Kamil Radzikowski, Marcin Mąka, Karol Wiśniewski, Kamil Dubliński, Mateusz Zatowski, Przemysław Niecikowski, Piotr Kowalczyk, Patryk Koszycki, Paweł Owczarczyk, Mikołaj Scech, Damian Prusinowski