post

Dla Mazura litości nie mieli

Zawodnicy Śniardw w najlepszy możliwy sposób poprawili sobie nastroje po odpadnięciu z Wojewódzkiego Pucharu Polski. W spotkaniu 22. kolejki klasy okręgowej zielono-niebiescy, niesieni głośnym dopingiem sporej grupy kibiców, nie mieli litości dla Mazura Wydminy, wygrywając aż 8:0. Wynik ten i tak wydaje się być najmniejszym wymiarem kary, bo Śniardwy, zwłaszcza w pierwszej połowie, na potęgę marnowały wyborne okazje.

Z czterema golami na koncie spotkanie zakończył Marcin Mąka, który na skompletowanie hattricka potrzebował niespełna dwóch kwadransów, a sam na boisku pojawił się dopiero po przerwie. Po jednym golu dołożyli także Dariusz Kaźmierczyk, Piotr Kowalczyk, Bartłomiej Kubrowski i Piotr Żbikowski.

Goście najlepszą szansę do zdobycia bramki mieli przy stanie 0:3, kiedy sędzia podyktował „jedenastkę” na korzyść Mazura. Zawodnik zespołu z Wydmin posłał jednak piłkę wysoko nad poprzeczką.

Śniardwy Orzysz – Mazur Wydminy 8:0 (2:0)

1:0 (14’) Dariusz Kaźmierczyk, 2:0 (22’) Piotr Kowalczyk, 3:0 (49’) Marcin Mąka, 4:0 (63’) Bartłomiej Kubrowski, 5:0 (68’) Marcin Mąka, 6:0 (73’) Marcin Mąka, 7:0 (79’ k.) Marcin Mąka, 8:0 (85’) Piotr Żbikowski

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Mikołaj Scech (46’ Damian Prusinowski), Kamil Radzikowski, Robert Maniurski, Paweł Uszyński (46’ Piotr Żbikowski), Przemysław Niecikowski (66’ Kamil Dubliński), Mateusz Zatowski (66’ Daniel Zawadzki), Patryk Koszycki, Piotr Kowalczyk (46’ Karol Wiśniewski), Bartosz Tomaszewski (46’ Bartłomiej Kubrowski), Dariusz Kaźmierczyk (46’ Marcin Mąka)

—————————————-
Sponsorem meczu był Krzysztof Pogorzelski, właściciel firmy kurierskiej Krzyś-Moto działającej na terenie Orzysza i okolic tel. 516 089 091