post

Derby powiatu dla Śniardw

Śniardwy wygrywają w derbach powiatu piskiego i nadal nie tracą choćby punktu na wiosnę. W 22. kolejce klasy okręgowej, po golach Kacpra Koniecki i Kamila Stawieckiego orzyszanie pokonali Mazura Pisz 2:1. Wygrana dała zielono-niebieskim awans na trzecie miejsce w tabeli.

– Nie było to dobre dla oka widowisko jak choćby spotkanie z Cresovią, ale w takich meczach ważniejsze jest zdobywanie trzech punktów niż świetna gra. Najważniejsze, że to Śniardwy były górą – dało się usłyszeć wśród sympatyków zielono-niebieskich po końcowym gwizdku sędziego.

Tymi, którzy dwurotnie, w odstępie zaledwie dwóch minut, wprawili w euforię miejscowych kibiców byli Kacper Koniecko i Kamil Stawiecki. Pierwszy skrzętnie skorzystał na błędzie jednego z obrońców Mazura, a drugi ze stoickim spokojem wykończył akcję sam na sam z bramkarzem. Goście w końcowych minutach odpowiedzieli honorowym trafieniem Karola Wiśniewskiego.

Orzyszanie nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek, bowiem już we wtorek (1 maja, godz. 17), w zaległym spotkaniu zagrają z Omulwią Wielbark, która w sobotę niespodziewanie wygrała na wyjeździe z LKS Różnowo 4:2. Szykuje się więc pojedynek na szczycie tabeli. Śniardwy w tabeli zajmują 3. miejsce, Omulew jest na 5. pozycji

Śniardwy Orzysz – Mazur Pisz 2:1 (0:0)
1:0 (57’) Kacper Koniecko, 2:0 (58’) Kamil Stawiecki, 2:1 (86’) Karol Wiśniewski

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Hubert Masiewicz (71’ Mateusz Szkraba), Robert Maniurski, Mateusz Wielgat, Marcin Sirant (55’ Dariusz Kaźmierczyk), Krzysztof Czaplicki (67’ Mateusz Dzięgielewski), Kacper Koniecko (80’ Radosław Osiecki), Mateusz Zatowski (84’ Adam Billewicz), Dawid Skalski, Piotr Kowalczyk, Kamil Stawiecki (87’ Tomasz Stawarz)