post

Bez fajerwerków ale z kompletem punktów

W meczu 13. kolejki klasy okręgowej Śniardwy pokonały na własnym stadionie zamykający tabelę DKS Dobre Miasto. Zielono-niebieskim zwycięstwo dały trafienia Kamila Stawieckiego i Dawida Skalskiego.

Orzyszanie swoją grą co prawda nie zachwycili, ale mimo nienajlepszej dyspozycji potrafili wzbogacić się o trzy punkty. Pierwsze trafienie zespół Bartłomieja Koniecko uzyskał w 24 minucie, po strzale Kamila Stawieckiego sprzed pola karnego. Tuż przed końcem spotkania gości z marzeń o zdobyciu choć jednego punktu odarł Dawid Skalski, pokonując bramkarza z Dobrego Miasta po szybkim kontrataku.

Warto dodać, że był to dopiero drugi mecz Śniardw z zachowanym czystym kontem. Wcześniej zielono-niebieskim udało się to w spotkaniu z Wilczkiem Wilkowo. Dzięki wygranej i korzystnym wynikom w innych meczach, orzyszanom udało się odrobić nieco strat do czołówki. Choć nadal zajmują dziewiąte miejsce, to do czwartej Łyny Sępopol tracą już tylko dwa punkty.

Sponsorem meczu był Andrzej Sokołowski.

Śniardwy Orzysz – DKS Dobre Miasto 2:0 (1:0)
1:0 (24’) Kamil Stawiecki, 2:0 (87’) Dawid Skalski

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Hubert Masiewicz, Robert Maniurski, Krzysztof Czaplicki (74’ Kamil Radzikowski), Mateusz Wielgat, Kamil Stawiecki, Jakub Jurczyk (81’ Tomasz Jarosz), Kacper Koniecko (66’ Szymon Mużyło), Sławomir Nowik, Dawid Skalski, Piotr Kowalczyk