post

Aleksander Lipowski wraca na trenerską ławkę Śniardw

Wiemy już kto w najbliższym sezonie poprowadzi Śniardwy w rozgrywkach klasy okręgowej. Następcą Bartłomieja Koniecko został Aleksander Lipowski, który tym samym, po kilku sezonach gry w Zniczu Biała Piska, ponownie będzie grającym trenerem zielono-niebieskich.

W ostatnich kilku latach Aleksander Lipowski był ostoją defensywy Znicza Biała Piska, z którym w zakończonym niedawno sezonie wywalczył awans do III ligi. To nie pierwszy jego sukces w karierze, bowiem w sezonie 2012/2013 jako grający trener świętował promocję Śniardw do klasy okręgowej.

Zadaniem nowego szkoleniowca będzie odbudowa zespołu, którego kadra po zakończeniu sezonu doznała sporo ubytków. Z gry w klubie zrezygnowała część młodych zawodników, którzy do Śniardw przyszli wraz z poprzednim trenerem. Kilku innych testowanych jest przez ościenne kluby.  

Na pierwszych, poniedziałkowych zajęciach pojawiło się jednak 18 zawodników i jeśli brać pod uwagę nieobecność graczy, którzy potwierdzili gotowość do gry w Śniardwach, problemu ze skompletowaniem kadry raczej być nie powinno. Dodatkowo prowadzone są rozmowy z kilkoma zawodnikami, mogącymi jesienią stanowić poważne wzmocnienie zespołu.

Wstępną ocenę umiejętności poszczególnych zawodników nowy trener będzie miał już w najbliższy piątek. W pierwszym z trzech zaplanowanych sparingów orzyszanie zmierzą się w Pieckach z IV-ligową Mrągowią Mrągowo. W planie gier kontrolnych są także spotkania z Romintą Gołdap i Mazurem Wydminy. Przed startem ligi Śniardwy zagrają także mecz pucharowy. W rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski, zaplanowanej na 28 lipca, ich rywalem będzie Start Kruklanki.

fot. Znicz Biała Piska